Mateřská škola Vilémov, okres Olomouc, příspěvková organizaceMŠ Vilémov

Vítejte na internetových stránkách MŠ Vilémov

Nadcházející akce

"Louskáček a Bonbónová víla" - divadlo v kině Metropol

Divadlo v MŠ - "Jak Karlík zachránil babičku".

"Klauniáda" - divadlo v MŠ.

Pohádka " O čarodějnici Xsíxsáře" v zámku v Kroměříži.

Zahradní slavnost, rozloučení s předškoláky. Začátek v 15.30 hodin.

MŠ Vilémov

Naše MŠ

Mateřská škola ve Vilémově je jednotřídní mateřská škola, která poskytuje předškolní výchovu a vzdělávání.

Od 1.1.2003 se stala právním subjektem – příspěvkovou organizací. Její součástí je výdejna stravy. Budova mateřské školy patří k těm mladším, byla projektována pouze pro mateřskou školu a provoz po dostavbě byl zahájen 2. září 1983. V současné době patří mateřské škole pouze patro a zahrada, v přízemní části budovy sídlí obecní úřad a ordinace praktické lékařky. Děti, které navštěvují naši mateřskou školu, mají potřebné množství prostoru, ať už se jedná o herní místnosti, které jsou dostatečně velké a světlé, ale také okolí, které nám může závidět leckterá městská mateřská škola. Vždyť právě proto se stala mottem našeho školního programu slova Jana Čarka: „Jen si, děti, všimněte, co je krásy na světě...“. Krásné přírody je v okolí školy hodně. Během chvilky mohou být děti v lese, v sadu, u přehrady...

V Mateřské škole ve Vilémově je jedno oddělení. Docházejí sem děti zpravidla ve věku od 3 do 6 nebo 7 let. Velkou část tvoří dojíždějící děti z Bílska, Loučky, Olbramic.

PROJEKT Šablony I OP JAK pro MŠ Vilémov byl spolufinancován Evropskou unií.

Projekt je zaměřen na následující témata: personální podpora a inovativní vzdělávání dětí mateřské školy.

Registrační číslo projektu: CZ.02.02.03/00/22_002/0000963

Šablony I OP JAK pro MŠ Vilémov